Frezowanie lesko

Frezowanie

Frezowanie to wariant obróbki skrawaniem, na sposób którego obrabia się tworzywa sztuczne, drzewo oraz metale. Ten typ obróbki może być użytkowany do obróbki płaszczyzn, jak i do nierównych, nieregularnych powierzchni, w formie różnych rowków, dołków, uzębień, kanalików i tak dalej 
Proces wykonywany jest na obrabiarkach, a więc w tym przypadku frezarkach, za pomocą zastosowania narzędzi wieloostrzowych, obrotowych, mienionych frezami. Obróbka frezowania następuje w dwóch rodzajach: czołowym i obwodowym. Natomiast te, także można podzielić na podtypy. Obrabianie czołowe – na pełne, niepełne, niepełne jednostronne oraz obrabianie obwodowe – na przeciwbieżne, współbieżne, oraz pod względem kształtowanej powierzchni obrabianej – na walcowe a przy tym kształtowe.
Aby efektywnie obrabiać artykuły techniką frezowania, musimy być zaopatrzeni w funkcjonujące narzędzia, oraz mieć wiedzę oraz zręczności. Doświadczenie i codzienna praktyka to obok dokładności a także utrzymania zasad bezpieczeństwa, znaczna część sukcesu w sprawnym realizowaniu czynności technicznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap