Naczepa mielec

Nawożenie warzyw

Robiąc sprawunki coraz to częściej zwracamy się do niewielkich pawilonów i osiedlowych zieleniaków. Wskutek istniejącej już od dawna modzie na eko jedzenie większą część z nas wybiera warzywa ze przetestowanych, lokalnych upraw. Sami także coraz częściej hodujemy przydomowe, a nawet balkonowe ogródki.
Aby cieszyć się bogatymi plonami konieczne jest harmonijne nawożenie warzyw. W zależności od tego, co uprawiamy, nawozić będziemy rozmaitymi środkami i w stosownych odstępach okresu.
Bardzo znaczącą rolę, jeśli rozchodzi się o nawożenie warzyw ma azot. Jego deficyt ujemnie ingeruje na wyniki. jednakże niepoprawny jego dobór przypuszczalnie może też zaszkodzić naszym warzywom. Nawożenie azotowe powinniśmy rozpocząć już wiosną, stosując opryski ziemi dobrze dobranym preparatem.
Równie ważny jest siarczan potasu oraz fosfor, jaki w trosce o układ korzeniowy powinniśmy wprowadzić już na samym początku. Spore wpływ ma również stosowna zawartość magnezu w ziemi.
Nawożenie warzyw jest jednym z zasadniczych zabiegów, które maja wpływa na jakość naszych upraw. Dzięki racjonalnemu nawożeniu, każdego roku będziemy mogli cieszyć się cudownym ogrodem i rozmaitymi zbiorami.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap